Aruba

Aruba to jedna z najbardziej kosmopolitycznych wysp na Morzu Karaibskim. Przyciąga tłumy z całego świata dzięki kasynom, restauracjom, sklepom i wspaniałym plażom. Niedaleko tych plaż leży główna atrakcja nurkowa Aruby – kolekcja wraków, na których można nurkować, a niemająca sobie równych na Karaibach. Na Arubę stosunkowo łatwo jest się dostać dzięki wielu połączeniom z portów lotniczych całego świata, można tu również łatwo przypłynąć na statkach rejsowych.

Hałas stolicy Aruby – Oranjestad łatwo zostawić za sobą zakładając maskę, piankę i płetwy.

Antilla jest jednym z najciekawszych wraków Karaibów. Została zatopiona przez swego niemieckiego kapitana w 1940 roku, by uniknąć przechwycenia statku przez holenderskie oddziały. Antilla leży na burcie na 18 m głębokości, porośnięta jest koralami i gąbkami, i zamieszkana przez ryby takie jak Haemulon flavolineatum, pokolce królewskie i aterynokształtne.

60-ciometrowy tankowiec Star Gerren leży na burcie na głębokości 12 m blisko plaży Hadicurari. Tankowiec ten został kilka lat temu umyślnie zatopiony, by powiększyć podwodną flotyllę sztucznych raf Aruby. Mieszkają na nim aterynokształtne i chryzory.

76-ciometrowy frachtowiec Jane Sea znajduje się na głębokości 27 m i pełno na nim morskiego życia. Do tego wraku łatwo wpłynąć.

  • Pogoda: Temperatura rzadko spada poniżej 24 st. C w zimie, w lecie wynosi powyżej 29 st. C. Jest tu słonecznie i sucho, z miłymi, przechodnimi wiatrami.
  • Średnia temperatura wody: Około 27-30 st. C w lecie i 24-26 st. C w zimie.
  • Średnia widoczność: 15-30 m

Dodaj komentarz