Ubezpieczenia nurkowe

Ubezpieczenie Nurkowe czyli ubezpieczenie od kosztów leczenia w komorze hiperbarycznej.

Przed zawarciem ubezpieczenia zerknijcie na mój: MINI PORADNIK

Jest tam podstawowa wiedza na temat ubezpieczeń nurkowych, przegląd rynku, moja decyzja odnośnie firmy w której ubezpieczam siebie i nurków. Zapraszam do lektury.

DiveAssure zostało założone w 1999 roku, zajmuje się wyłącznie ubezpieczeniami nurkowym, współpracuje z  największym szpitalnym ośrodkiem leczenia hiperbarycznego na świecie Duke University Hospital.

W razie wypadku związanego z nurkowaniem Dive Assure koordynuje pierwszą pomoc i opiekę nad chorym poprzez sieć międzynarodowych wysoko specjalistycznych Ośrodków Alarmowych. Rozliczenia odbywają się bezgotówkowo.

Do wyboru mamy 3 rodzaje ubezpieczeń:

  • DiveSafe – typowo nurkowe, plany krótkoterminowe i roczne
  • Dive@Travel – nurkowe + podróże
  • Dive@Travel Plus – nurkowe + podróże (rozszerzone)

W poniższej grafice rozpisane jest to szczegółowo, dodatkowo podane są ceny, które niestety wzrosly i teraz pakiet roczny Dive Safe kosztuje 62 Euro

Szczegółowe warunki są do pobrania na stronie Dive Assure (tylko w języku angielskim) :

DiveSafe

Dive&Travel

Po wykupieniu ubezpieczenia na stronie Dive Assure, lub poprzez Centrum Nurkowe, na adres mailowy zostanie przesłana polisa, dodatkowo bardzo fajną sprawą jest możliwość zainstalowania aplikacji na smartfona  DiveAssure, na której będzie widoczna karta z numerem polisy i numery alarmowe. Trzecia opcja to aplikacja SSI, polisa po wykupieniu będzie w profilu nurka.

Kursant OWD SSI po zalogowaniu się do swojego profilu na platformie i uzyskaniu dostępu do kursu, automatycznie otrzymuje bezpłatne ubezpieczenie od kosztów leczenia. Jeśli będziemy robić kurs za granicą nie musicie ponosić dodatkowych kosztów. Polisa znajduje się na koncie kursanta i w aplikacji, dodatkowo w wiadomości e-mail. Ważność polisy pół roku lub do momentu wystawienia certyfikatu.

Po kursie należy się ubezpieczyć i tu mamy kilka opcji do wyboru:

  • jeśli wyjeżdżasz raz w roku na kilka dni najkorzystniej będzie wykupić 7 dniowe ubezpieczenie za 29 Euro lub 14 dniowe za 39 Euro
  • jeśli wyjeżdżasz częściej najkorzystniejsze będzie roczne ubezpieczenie za 62 Euro

Podane powyżej ceny dotyczą nurków którzy podczas logowania na stronie DiveAssure zaznaczą Centrum SSI jako swoje centrum, będzie mi miło jak zaznaczycie oczywiście szkołę Profundal. Normalne stawki są około 10 Euro wyższe. Ubezpieczenie obejmuje nurkowanie techniczne na mieszankach, na rebreatherach, freediving, podlodowe, nie ma limitów głębokości jeśli nurkujemy zgodnie z naszymi uprawnieniami.

Jak się ubezpieczyć online:

Przejdź na stronę DiveAssure klikając na baner, zdjęcie na górze tego artykułu i z menu dostępnego wybierz Diving Insurance

lub kliknij w zdjęcie poniżej :

W przypadku rocznego ubezpieczenia wybierz Diving Annual, tygodniowego lub dwu tygodniowego Short Term. Postepuj według wskazówek i opłać ubezpieczenie.

Dostajemy maila z ubezpieczeniem, jeśli nie rozstajesz się ze swoim smartfonem, to zachęcam do pobrania i zainstalowania specjalnej aplikacji mobilnej. W AppStore czy Google Play wpisz w wyszukiwarce „Dive Assure”, zaloguj się na swoje konto i masz ubezpieczenie zawsze przy sobie.

 

Życzę bezpiecznych nurkowań!!!

Leon