Safari Egipt – TOP Północy

Połknij wrakowego bakcyla.
Najpiękniejsze wraki i rafy północy Morza
Czerwonego. Całkowicie nowa łódź.


… 7 dni na luksusowej nowej łodzi, 19 nurkowań, piękne wraki, najlepsze rafy, Nurkowania z rekinami, delfinami, murenami, żółwiami. Porane odprawy przy kawie, spanie pod gwiazdami. Nowe umiejętności nurkowe ! Najciekawsza przygoda na Morzu Czerwonym !„Top północy” to najczęstsza Nasza trasa Safari. Zawiera najpiękniejsze miejsca nurkowe północnej części Morza Czerwonego. W ciągu tygodnia odwiedzimy leżące na otwartym morzu Wyspy Braci (Brother Islands) oraz zanurkujemy na najbardziej znanych wrakach i rafach położonych pomiędzy Safagą i Półwyspem Synaj. Safari adresowane jest do zaawansowanych i średnio-zaawansowanych nurków, nie tylko dla pasjonatów nurkowań wrakowych. To już Nasze 12 Safari i 9 na tej trasie.

Dlaczego na to Safari ? :

 • największa ilość wraków
 • rekiny na Brothersach
 • wrak Numidia i Aida na Brothersach
 • wrak Salem Express
 • 3 nurkowania na najczęściej fotografowanym wraku świata (Thistlegorm)
 • Nowa łódź safari Martina Explorer (zwodowana w lutym 2023)
 • możliwość odbycia kursów w promocyjnej 50 % cenie !
 • Połowa uczestników będzie nurkowała w konfiguracji Sidemount. Już nie będziesz sam na łodzi 😉

CENA SAFARI : 1140 euro (Profundal Team – zniżka)

OPŁATY NA ŁODZI: 130 euro (napiwki dla załogi 60 eu, przewodnik 10 eu, opłata reef protection 50 eu)

KOSZT PRZELOTU: 2250 PLN

CAŁKOWITY KOSZT 1140 euro + napiwki 130 Euro + przelot 2250 zł

TERMIN:

30.09-07/10/2023

CENA ZAWIERA:

 • transfer na trasie: lotnisko – łódź – lotnisko (tylko przy zakupie przelotu w Nautica Safari)
 • 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu
 • trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem)
 • polskiego przewodnika
 • butle 12 litrów (oraz ich napełnianie powietrzem), balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)
 • napoje: kawę, herbatę, napoje gazowane
 • 2-3 nurkowania pierwszego dnia safari, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania
 • ostatniego dnia safari
 • ubezpieczenie KL, KR, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne

PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:

 • wypożyczenia butli 15l lub dodatkowej butli 12l – 35 EUR
 • wypożyczenia zestawu twinset 2x12l – 75 EUR
 • napełniania butli nitroxem (nurkowanie:12 l – 5€, 15 l – 7€, pakiet safari odpowiednio 70€ i 90€) wymagane są uprawnienia do nurkowania na nitroxie
 • wypożyczenia brakującego sprzętu nurkowego, Komplet sprzętu na Safari – 60 Euro (wg cennika)
 • Koszt Ubezpieczenia od rezygnacji (opcjonalny): 2,8% od kosztu imprezy
 • szkolenia w obniżonej cenie

Dlaczego z nami ? :

 • Profundal Team to zgrana ekipa osób które bardzo dobrze nurkują, mają respekt do wody, są odpowiedzialni, nie mają „parcia” na kolejne plastiki. Jeśli trzeba pomóc zawsze to zrobią, nie marudzą, nie mają problemów z alkoholem (co wbrew pozorom jest ważne na łodzi). Ludzie spełnieni zawodowo: właściciele firm, prawnicy, policjanci, lekarze, nauczyciele – mieszanka gwarantująca fajny nurkowy klimat. Jeśli czujesz, że pasujesz do Nas, dołącz na tym safari. Z przyjemnością poznamy nowe osoby, im nas więcej na łodzi, tym będzie lepsza atmosfera.

Rejs odbędzie się na komfortowym pięciogwiazdkowym jachcie „Martina Explorer”.

Martina Explorer

Martina Explorer to nowa, zbudowana na przełomie 2022 i 2023 roku pięciopokładowa łódź o długości 40 metrów i szerokości 8,5 metra.

Budowa trwa! Ale już za chwilę Martina rusza w swój dziewiczy rejs na trasie Top Południa. Rejs odbędzie się w dniach 15-22.04.2023 i bedę dla Was na tym rejsie, aby poznać łódź i zrobić fotorelację. Na razie dostojnie kołysze się na wodzie w porcie Rashid, gdzie została zbudowana od zera.
Wstrząsają nią gwałtowne uderzenia młotków oraz innych narzędzi, dzięki którym jej 5 pokładów jest wyposażane we wszystko, co nurkom na morzu przydać się może. Będzie stół na sprzęt foto. Będzie jacuzzi. Będzie indywidualnie sterowana klimatyzacja, lodówki, wygodne materace, ekspres do kawy i oczywiście nieodzowna kostkarka do lodu .

Martina posiada 15 dwuosobowych kabin dla Gości. Jest wyposażona w dwie odsalarki o wydajności 14 metrów sześciennych na dobę, posiada również 2 zbiorniki świeżej wody o pojemności 6 ton każdy.

Pokład 1 – mieszkalny

Na najniższym poziomie znajduje się dziewięć dwuosobowych kajut, przy czym kajuta nr 9 jest dużą kajutą z łóżkiem małżeńskim. Każda kajuta posiada własną łazienkę, małą lodówkę i indywidualnie sterowaną klimatyzację.

Pokład 2 – nurkowy

Na tym pokładzie znajduje się dive deck i kuchnia z jadalnią. Pokład nurkowy posiada 30 miejsc na sprzęt do nurkowania i miejsce na sprzęt fotograficzny. Jest to pokład zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić nurkom bezpieczne, wygodne i swobodne poruszanie się. Są tu również dwie ogólnodostępne łazienki.
W jadalni umieszczono kilka stolików z krzesłami, w układzie zapewniającym wygodny dostęp z każdej strony oraz swobodne przejście do bufetu. Pomieszczenia są utrzymane w klasycznej, sprzyjającej relaksowi stylistyce.

Pokład 3 – salon i 4 kajuty

Salon ma klasyczny wystrój w harmonijnych kolorach drewna, z wygodnymi szerokimi kanapami, kilkoma stolikami i sprzętem audio-video. Na tym poziomie znajdują się cztery dwuosobowe kajuty z łazienkami, każda z mini lodówką. W każdej z kajut są dwa szerokie łóżka nadające się dla par.

Pokład 4 i 5 – mieszkalny i słoneczny

Na tym pokładzie znajdują się wygodne kanapy, a na pokładzie słonecznym leżanki, poduchy i pufy. Aby dopełnić wygody i relaksu, na ME mamy także niewielkie jacuzzi. Do dyspozycji Gości jest również bar. Mieszczą się na tym poziomie także 2 kajuty dwuosobowe z łazienkami i panoramicznymi oknami. Te kajuty posiadają dwa szerokie łóżka nadające się dla par.

Kabiny z łazienkami

Kabiny to dziewięć standardowych pokoi na dolnym pokładzie, cztery dwuosobowe na środkowym pokładzie, a dwie na samej górze. Wszystkie kabiny mają indywidualnie sterowaną klimatyzację oraz lodówki. Kabiny i łazienki są duże i wygodne. Każda kabina na dolnym pokładzie posiada dwa łóżka jednakowej wielkości poza kajutą numer 9 z dużym łóżkiem małżeńskim. Na pokładach środkowym i słonecznym mieści się 6 kajut , każda z dwoma szerokimi łóżkami, można zatem korzystać z nich jak z kajut małżeńskich lub kajut twin.

Zaczynamy od dwóch nurkowań w przybrzeżnym rejonie Hurghady lub Marsa Alam, a następnie kierujemy się na Wyspy Braci. Przed nami dwa nurkowania na Wielkim Bracie, podczas których zobaczymy leżący na krawędzi północnego plateau wrak frachtowca „Numidia”, a także wrak frachtowca „Aida” leżącego w centralnej części wyspylub południowe plateau wyspy i rekiny krążące wokół zacumowanych łodzi. Po południu możemy odwiedzić wyspę, wspiąć się na najwyższą w Egipcie latarnię morską, a także porozmawiać z latarnikami i kupić pamiątkową koszulkę.

Następnie łódź przycumuje do położonego 2 km na południe Małego Brata. Wykonamy przy tej niewielkiej wyspie jedno nurkowanie. Wybierzemy północne plateau gdzie jest okazja do spotkania z szarymi rekinami rafowymi majestatycznie wypływającymi do nurków z błękitnej toni lub wschodni brzeg wyspy gdzie zobaczymy rzędy potężnych gorgonii, wśród których uwijają się ławice ryb.

Rozpoczynając powrót do brzegu w rejonie Ras Mohammad zanurkujemy na słynnej rafie Shark i Yolanda oraz w rejonie Mahmud Ed zwiedzając wrak
Dunraven. Kolejne przepłyniecie odbywa się w kierunku cieśniny Gubal i jeżeli morze będzie dla nas łaskawe trzykrotnie nurkujemy na najsłynniejszym wraku na Morzu Czerwonym – SS „Thistlegorm”.

Odwiedzimy legendarne miejsca nurkując w podwodnym muzeum z II wojny światowej SS „Thistlegorm” i na Stalowej Rafie (Abu Nuhas). Ekscytujemy się nie tylko pięknem i niewiarygodnym bogactwem podwodnego życia, ale przede wszystkim zapierającymi dech w piersiach wrakami: “Carnatic”, “Giannis D”, “Chrisoula” i “Timon”. Dodatkowo, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą odwiedzimy wrak “Salem Express” Informacje o wymienionych miejscach znajdziesz w artykule “Wraki na północy Morza Czerwonego
Trasę tą możemy zrealizować w co najmniej czterech wariantach w zależności od portów, z których wypływamy i dopływamy oraz w zależnści od pogody. Nie mniej jednak trasa ta opiera się na trzech pewnych punktach: Wyspy Braci, rafie Abu Nuhas i wraku Thistlegorm

Podczas safari nie zabraknie emocjonujących nurkowań nocnych podczas, których spotkać możemy liliowce, piórówki, wężowidła czy przepiękne ślimaki nagoskrzelne. Najpiękniejsze nurkowanie nocne jakie zrobiłem było na wraku Thistlegorm. Powtórzymy je.

Safari kończymy w miejscu z którego startujemy, jeśli w Hurghadzie, tu może uda się zanurkować na wraku “El mina” i drugim wraku obok “Abu Hashish”. Decyzja zależy od kapitana.

Dzień 1

Przylot z Polski. Transfer na łódź

Dzień 2

Wypłynięcie z portu, check dive

Dzień 3

Wielki Brat i Mały Brat – 3 nurkowania

Dzień 4

Rejon Safagi – Salem Express, Panorama, Abu Kafan – 3 nurkowania

Dzień 5

Rejon Ras Mohammad – 3/4 nurkowania

Dzień 6

SS Thistlegorm, wraki na Abu Nuhas – 3/4 nurkowania

Dzień 7

Rafy i wraki w okolicach Hurghady (El Mina, AbuRamada, Giftun lub Shab el Erg) – 2 nurkowania

Dzień 8

Transfer na lotnisko, wylot do Polski

Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe, miejsce (port) rozpoczęcia safari oraz inne nieprzewidziane okoliczności.


Zobacz migawkę z safari w październiku 2014